Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/unsalaxa/public_html/toshiba/admin/function/code.php on line 50
En İyi Klima Tavsiye
loading

En İyi Klima Tavsiye

18-07-2020 09:34    43

Klima, gerek yaz aylarının gerekse kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almakta. Bu nedenle en iyi klima tavsiyesi adlı makalemizi ele aldık. Özellikle Ege ve akdeniz bölgesinde yaşayan kişiler klima ile tüm ısıtma ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerine uygun çözümler üretmeye çalışmaktadırlar.

Evlerine yeni klima alacak kişiler, en iyi performansı yakalayabilmek adına internet üzerinden klima tavsiyeleri konusunda araştırmalar yapmaktadırlar. En iyi klima tavsiyesi belirlenirken bölgenizde bulunan mevsim durumlarını, nerede kullanılacağı, fiyat ve enerji tasarruflarına göre seçimler yapabilirsiniz.

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Klima motoruna;
Klimanızın ve varsa klima motorunun garanti süresine dikkat etmelisiniz.
2. Enerji tüketimine;
Klimanın enerji tüketimi de oldukça önemlidir. A+++ veya A++ olmasına dikkat edin.
3. Kullanım alanına;
Klima alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de klimanızı takacağınız alanın aktivite durumu önemlidir. Bir ev odası ile spor salonu odası bir olmayacaktır.
4. Klima çalışma gürültüsü/sesine;
Klimanın sessiz çalışması oldukça önemlidir.
5. Ekstra kişiye özel özelliklerine;
Klima alırken dikkat edilmesi gereken fazla önemli olmayan bir diğer özellik ise klimanın kendi kendini temizleyebilmesidir.
6. Klima takılacak alanın m2′ sine;
Klima alacaklar için en önemli kriter klima alınacak odanın veya mekanın m2 si önemli bir kriterdir. Buda klimalarda BTU/s değeri oldukça önemlidir. Aşağıda verdiğimiz tablodan klimanızı size uygun şekilde seçebilirsiniz.

EV TİPİ 9000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 1200 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 18000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır 24000 btu klima kaç metrekare soğutur/ısıtır
Isı Yalıtımlı Evler 22 m2 ye kadar 30 m2 ye kadar 45 m2 ye kadar 60 m2 ye kadar
Yalıtımsız Evler 15 m2 ye kadar 20 m2 ye kadar 30 m2 ye kadar 40 m2 ye kadar